Kaple Sacre CoeurAMDsF-001mAMDsF-003m171

Novogotický kostel Sacre Coeur, nacházející se v blízkosti Náměstí Kinských, byl dostavěn v roce 1884. Na konci 20. století byl tento prostor rozsáhlou rekonstrukcí uveden do původního stavu. V odsvěcené kapli Sacre Coeur je možné uzavřít civilní sňatek. Prostory kaple je také možné využít pro večerní oslavu s cateringem.

Svatební obřad nebo hostina

  • Kapacita: 250 osob

Kostel sv. Salvátorasvatebni den-35DSC_0001svatebni den-20

Kostel Českobratrské církve evangelické patří mezi nejvýznamnější sakrální stavby v Praze. Jedná se o vysoce zdobnou stavbu, postavenou ve stylu vrcholného baroka. V evangelické církvi je možné, aby přijali svatební požehnání i partneři, z nichž ani jeden není členem této církve, případně jsou oba nepokřtění. Taková žádost je na posouzení kazatele. Stejně tak, pokud je některý z partnerů rozvedený.


Kostel sv. LudmilyLudmila1Ludmila-interier-jpgPrague_-_Church_of_Saint_Ludmila_2

Chrám, novogotická basilika, patřící Římskokatolické církvi, tvoří významnou dominantu Vinohrad. Podmínkou svatby v tomto kostele je, aby jeden ze snoubenců byl pokřtěným katolíkem. Termín svatby lze domluvit nejpozději půl roku před plánovanou svatbou, je třeba počítat se 3-4 měsíční dobou pro absolvování přípravy na manželství.


Kostel sv. Petra a Pavla na VyšehraděDSC_3545Wedding_small_041DSC_3564

Katolický kostel na Vyšehradě získal svou gotickou podobu po roce 1369 za velkorysé přestavby Vyšehradu Karlem IV. Interiér je bohatě zdobený. Ke svatebnímu obřadu vás mohou doprovázet místní varhany. Podmínkou svatby v tomto kostele je, aby jeden ze snoubenců byl pokřtěným katolíkem. Termín svatby lze domluvit nejpozději půl roku před plánovanou svatbou, je třeba počítat se 3-4 měsíční dobou pro absolvování přípravy na manželství.


Chrám sv. Víta na Pražském Hraděkatedrala_sv_vita01pha1-prazsky-hrad-chram-sv-vita044727fd36ad87dc13173cd37d311712c9c4

V této krásné trojlodní gotické katedrále je možnost sňatku vázána na provozní podmínky. S ohledem na turistický provoz je v katedrále možné uspořádat svatební obřad až ve večerních hodinách po uzavření katedrály pro veřejnost, tj. v období duben – říjen od 18 hodiny a v období listopad – březen od 16 hodiny. Dále není možné svatební obřad uspořádat v pátek a v neděli (v katedrále se v tyto dny konají večerní bohoslužby). Do areálu Pražského Hradu není možný vjezd vozidel. Snoubenci musí být pokřtění v katolické církvi a absolvují přípravu k uzavření manželství, která sestává z několika setkání.


Zámek Zbiroh – gotická hradní kaplekaple12kaple13kaple06

Zámek Zbiroh, původně gotický hrad z konce 12. století, leží na 42 km dálnice D5, směr Plzeň a nabízí možnost uspořádání jak ryze středověké tak i noblesní zámecké svatby. Zámek je v provozu celoročně, svatební obřady se konají denně. Kaple se nachází v 1. patře paláce a pochází zřejmě z konce 14. století. Je opatřena třemi oltářními arkýři, z nichž východní je gotický, ostatní barokní. Je přístupná přes novorenesanční portikus schodištěm přímo z nádvoří.