Plánování svatby začíná výběrem vhodného místa. Jak byste měli postupovat? Prvním bodem by měla být úvaha nad počtem hostů. Po stanovení přibližného seznamu hostů uvažujte nad pojetím svatby a svatební hostiny. Chcete vše uspořádat na jednom místě, od obřadu po ubytování, nebo chcete zažít romantickou svatbu na zámku či v zahradě a pak hosty přesunout na hostinu? Chcete uspořádat velkolepý svatební večírek na úrovni nebo spíše poklidné posezení pro pár přátel? Zároveň si ujasněte, kolik peněz můžete za svatbu utratit. Výdaj za svatební hostinu je významnou položkou, proto dobře zvažte počet hostů i výběr restaurace. Vybírejte místo tak, aby bylo přiměřeně velké pro vaše hosty, pohodlné a zároveň dobře dostupné. Strávíte zde významnou část celého dne.

Pokud máte pevně stanovené datum svatby, zjistěte si, které z lokalit jsou na váš termín volné. Vždy je lepší mít v záloze dva až tři termíny, abyste při výběru místa nemuseli dělat kompromisy. Místo svatebního obřadu i hostiny totiž vždy určuje tón celé svatby i výši svatebního rozpočtu.

Nejdříve vyberte místo pro svatební obřad. Pokud jste se rozhodli pro nějaké netradiční místo nebo termín mimo úředně stanovenou dobu, ujistěte se nejdříve, že nebude problém se zajištěním oddávajícího nebo dopravou inventáře pro obřad pod širým nebem.

Poté osobně navštivte také vybraná místa pro svatební hostinu, ochutnejte jídlo a sledujte práci personálu. Přemýšlejte, jestli místo naplňuje vaši představu o perfektním svatebním dni. Vyhovuje vám uspořádání restaurace? Víte, kde budete trávit většinu času, pokud bude pršet? Jsou schopni vyjít vstříc vašim požadavkům na svatební menu, uspořádání tabule a dekorace?

Jestliže vám již teď běhá mráz po zádech při představě, co všechno bude třeba při zařizování svatby podniknout, obraťte se na naši Svatební agenturu. Pomůžeme vám v kterékoliv fázi plánování svatby, ulehčíme rozhodování a vy si můžete užívat pouhý dohled nad svatebními přípravami a prožít období plánování vašeho významného dne v poklidu.