Menší svatby se teoreticky dají zařídit za několik dnů. Pokud ale plánujete klasickou svatbu se vším všudy, počítejte přibližně s 200 hodinami práce. Proto přípravy raději nenechávejte na poslední chvíli a začněte včas. Mnohé detaily zaberou více času, než jste původně předpokládali a také může dojít ke zpožděním u jednotlivých dodavatelů (například snubní prsteny nebo svatební oznámení). Čím více dopředu budete plánovat, tím méně kompromisů budete muset dělat.

Při plánování a přípravách pamatujte na to, že detaily a zdánlivé drobnosti dotvářejí celkové vyznění svatebního dne. I k maličkostem je proto dobré přistupovat s rozmyslem. Základem plánování je předběžná kalkulace výdajů a dodržování rozpočtu. I se skromnějším rozpočtem můžete vykouzlit nádhernou svatbu. Stačí si jen dopředu určit, bez čeho se klidně obejdete a stanovit si cenové limity.

Termín svatby

Stanovení termínu svatby bude jedním z prvních úkolů po zásnubách. Pokud se budete chtít vzít v numerologicky atraktivních datech nebo v nejžádanějších termínech (červen, září), počítejte s tím, že bude vše třeba rezervovat s větším předstihem.

Máte-li vysněné místo obřadu, zjistěte si nejprve volné termíny a těm se přizpůsobte. Některé zámky vypisují třeba jen jeden termín do měsíce. Na vybraném termínu, respektive ročním období, pak hodně záleží celkové uspořádání a téma svatby.

Chcete-li pomoct například s výběrem lokalit, dodavatelů nebo sestavením rozpočtu, neváhejte kontaktovat naši Svatební agenturu. Kromě organizace Svatby na klíč nabízíme také svatební poradenství s hodinovou sazbou, kde vám odpovíme na všechny vaše otázky ohledně plánování svatby.